Premier League

Ligastatistik
Ligastatus Resultat Mål
Spelade matcher 90/380, 23.7% Hemmavinster: 40, 44.4%
Antal Mål: 236, 2.62 mål/match
  Oavgjorda: 22, 24.4%
Hemmamål: 131, 1.46 mål/match
  Bortavinster: 28, 31.1%
Bortamål: 105, 1.17 mål/match
Premier League - 2017/18
TabellTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Manchester City981032-42825V V V V V
2.Manchester United962122-41820F O V V V
3.Tottenham962119-61320V V V V O
4.Chelsea951317-10716V F F V O
5.Arsenal951317-12516V F V V O
6.Watford943215-17-215F V O V F
7.Newcastle942310-8214V O O F V
8.Burnley93428-9-113F O V O O
9.Liverpool934214-16-213F O O V O
10.Southampton93338-9-112V O F F V
11.Huddersfield93337-10-312V F F O O
12.Brighton93249-10-111V O F V F
13.West Bromwich92437-10-310F O O F O
14.Leicester923412-14-29V O O F O
15.Swansea92256-10-48F V F F O
16.West Ham92258-17-98F O V F O
17.Stoke922510-20-108F F V F F
18.Everton92257-18-118F O F V F
19.Bournemouth92166-13-77V F O F V
20.Crystal Palace91082-19-173F V F F F
Premier League - 2017/18
TabellHemma
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Manchester City541021-313
2.Manchester United440014-012
3.Tottenham52217-48
4.Chelsea52128-67
5.Arsenal440011-312
6.Watford41215-105
7.Newcastle53117-410
8.Burnley41212-25
9.Liverpool42206-18
10.Southampton62226-78
11.Huddersfield52214-68
12.Brighton42115-47
13.West Bromwich41304-36
14.Leicester41126-64
15.Swansea51044-93
16.West Ham42025-66
17.Stoke52126-97
18.Everton52035-106
19.Bournemouth41123-54
20.Crystal Palace41032-73
Premier League - 2017/18
TabellBorta
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Manchester City440011-112
2.Manchester United52218-48
3.Tottenham440012-212
4.Chelsea43019-49
5.Arsenal51136-94
6.Watford531110-710
7.Newcastle41123-44
8.Burnley52216-78
9.Liverpool51228-155
10.Southampton31112-24
11.Huddersfield41123-44
12.Brighton51134-64
13.West Bromwich51133-74
14.Leicester51226-85
15.Swansea41212-15
16.West Ham50233-112
17.Stoke40134-111
18.Everton40222-82
19.Bournemouth51043-83
20.Crystal Palace50050-120
Aktuella1X2 
2017-10-28 13:30Manchester United - Tottenham 2.303.603.80Odds
2017-10-28 16:00Arsenal - Swansea 1.277.1515.50Odds
2017-10-28 16:00Liverpool - Huddersfield 1.257.0015.75Odds
2017-10-28 16:00West Bromwich - Manchester City 14.256.951.31Odds
2017-10-28 16:00Crystal Palace - West Ham 2.633.303.10Odds
2017-10-28 16:00Watford - Stoke 2.163.453.85Odds
2017-10-28 18:30Bournemouth - Chelsea 7.004.501.65Odds
2017-10-29 14:30Brighton - Southampton 3.453.302.40Odds
2017-10-29 17:00Leicester - Everton 2.383.403.70Odds
2017-10-30 21:00Burnley - Newcastle 2.953.302.70Odds
Spelschema
Senaste1X2 
2017-10-20 21:00West Ham - Brighton0 - 3 1.913.605.00Odds
2017-10-21 13:30Chelsea - Watford4 - 2 1.365.7011.00Odds
2017-10-21 16:00Manchester City - Burnley3 - 0 1.1312.5028.05Odds
2017-10-21 16:00Newcastle - Crystal Palace1 - 0 2.053.754.85Odds
2017-10-21 16:00Stoke - Bournemouth1 - 2 2.203.553.80Odds
2017-10-21 16:00Swansea - Leicester1 - 2 2.903.352.90Odds
2017-10-21 16:00Huddersfield - Manchester United2 - 1 11.005.251.42Odds
2017-10-21 18:30Southampton - West Bromwich1 - 0 1.913.505.70Odds
2017-10-22 14:30Everton - Arsenal2 - 5 4.703.902.10Odds
2017-10-22 17:00Tottenham - Liverpool4 - 1 2.253.703.60Odds
Resultat
Formtabell 5 senaste matcher
Premier League - 2017/18
PlLag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Manchester City550022-22015V V V V V
2.Tottenham541012-3913V V V V O
3.Manchester United531110-2810F O V V V
4.Arsenal531110-4610V F V V O
5.Newcastle52216-518V O O F V
6.Chelsea52129-547V F F V O
7.Brighton52126-517V O F V F
8.Bournemouth52125-507V F O F V
9.Southampton52125-507V O F F V
10.Watford52128-14-67F V O V F
11.Leicester51316-606V O O F O
12.Liverpool51316-8-26F O O V O
13.Burnley51313-5-26F O V O O
14.West Ham51224-7-35F O V F O
15.Huddersfield51223-8-55V F F O O
16.Swansea51134-5-14F V F F O
17.Everton51135-12-74F O F V F
18.West Bromwich50323-6-33F O O F O
19.Stoke51046-16-103F F V F F
20.Crystal Palace51042-12-103F V F F F
Tabell offensivt / defensivt
LagGjorda mål/matchInsläppta mål/match
Manchester City3.55560.4444
Manchester United2.44440.4444
Tottenham2.11110.6667
Arsenal1.88891.3333
Chelsea1.88891.1111
Watford1.66671.8889
Liverpool1.55561.7778
Leicester1.33331.5556
Newcastle1.11110.8889
Stoke1.11112.2222
Brighton1.00001.1111
Burnley0.88891.0000
Southampton0.88891.0000
West Ham0.88891.8889
Everton0.77782.0000
Huddersfield0.77781.1111
West Bromwich0.77781.1111
Bournemouth0.66671.4444
Swansea0.66671.1111
Crystal Palace0.22222.1111

Statistik

Resultat
Hemma Oavgjort Borta
Över / Under 1,5Över: 71%, Under: 29%
Över / Under 2,5Över: 48%, Under: 52%
Över / Under 3,5Över: 27%, Under: 73%
Bonus for new customers only, 18+, Gamble responsibly, read more: www.begambleaware.org