Skotska Premier League

Ligastatistik
Ligastatus Resultat Mål
Spelade matcher 54/198, 27.3% Hemmavinster: 20, 37%
Antal Mål: 155, 2.87 mål/match
  Oavgjorda: 12, 22.2%
Hemmamål: 80, 1.48 mål/match
  Bortavinster: 22, 40.7%
Bortamål: 75, 1.39 mål/match
Skotska Premier League - 2017/18
TabellTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Celtic972021-51623V O V V V
2.Aberdeen972016-61023V V V O O
3.Rangers952220-11917V V F O V
4.St Johnstone1042413-15-214F F F V F
5.Motherwell841313-10313V V F O V
6.Hibernian934214-13113F O V O O
7.Hearts73227-8-111V V F V O
8.Ross County1031610-17-710V F V F F
9.Dundee FC1022611-19-88F F V O V
10.Hamilton1021714-21-77F F F F F
11.Kilmarnock81347-12-56V F O O F
12.Partick Thistle91269-18-95V F F O O
Skotska Premier League - 2017/18
TabellHemma
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Celtic532012-411
2.Aberdeen43108-210
3.Rangers41126-64
4.St Johnstone53118-610
5.Motherwell53028-39
6.Hibernian41126-74
7.Hearts21101-04
8.Ross County61146-104
9.Dundee FC42117-67
10.Hamilton51047-123
11.Kilmarnock50234-92
12.Partick Thistle51137-104
Skotska Premier League - 2017/18
TabellBorta
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Celtic44009-112
2.Aberdeen54108-413
3.Rangers541014-513
4.St Johnstone51135-94
5.Motherwell31115-74
6.Hibernian52308-69
7.Hearts52126-87
8.Ross County42024-76
9.Dundee FC60154-131
10.Hamilton51137-94
11.Kilmarnock31113-34
12.Partick Thistle40132-81
Aktuella1X2 
2017-10-24 20:45Hibernian - Hearts 2.103.503.90Odds
2017-10-24 20:45Hamilton - Partick Thistle 2.633.302.75Odds
2017-10-24 20:45St Johnstone - Ross County 2.253.303.40Odds
2017-10-25 20:45Rangers - Kilmarnock 1.266.0012.62Odds
2017-10-25 20:45Aberdeen - Celtic 7.004.051.57Odds
2017-10-25 20:45Dundee FC - Motherwell 2.753.402.60Odds
Spelschema
Senaste1X2 
2017-10-21 16:00Hearts - St Johnstone1 - 0 1.913.604.35Odds
2017-10-21 16:00Ross County - Hamilton2 - 1 2.004.004.15Odds
2017-10-21 16:00Partick Thistle - Dundee FC2 - 1 2.433.403.20Odds
2017-10-31 20:45Kilmarnock - Hibernian Odds
2017-11-29 20:45Rangers - Aberdeen 2.504.002.25Odds
2017-11-29 20:45Motherwell - Celtic Odds
Resultat
Formtabell 5 senaste matcher
Skotska Premier League - 2017/18
PlLag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Celtic541013-31013V O V V V
2.Aberdeen53206-1511V V V O O
3.Rangers531113-6710V V F O V
4.Motherwell53119-4510V V F O V
5.Hearts53116-4210V V F V O
6.Dundee FC52127-707F F V O V
7.Hibernian51316-606F O V O O
8.Ross County52035-8-36V F V F F
9.Kilmarnock51224-6-25V F O O F
10.Partick Thistle51225-9-45V F F O O
11.St Johnstone51044-11-73F F F V F
12.Hamilton50055-12-70F F F F F
Tabell offensivt / defensivt
LagGjorda mål/matchInsläppta mål/match
Celtic2.33330.5556
Rangers2.22221.2222
Aberdeen1.77780.6667
Motherwell1.62501.2500
Hibernian1.55561.4444
Hamilton1.40002.1000
St Johnstone1.30001.5000
Dundee FC1.10001.9000
Hearts1.00001.1429
Partick Thistle1.00002.0000
Ross County1.00001.7000
Kilmarnock0.87501.5000

Statistik

Resultat
Hemma Oavgjort Borta
Över / Under 1,5Över: 83%, Under: 17%
Över / Under 2,5Över: 59%, Under: 41%
Över / Under 3,5Över: 30%, Under: 70%
Bonus for new customers only, 18+, Gamble responsibly, read more: www.begambleaware.org