Eredivisie

Ligastatistik
Ligastatus Resultat Mål
Spelade matcher 79/306, 25.8% Hemmavinster: 34, 43%
Antal Mål: 237, 3 mål/match
  Oavgjorda: 13, 16.5%
Hemmamål: 120, 1.52 mål/match
  Bortavinster: 32, 40.5%
Bortamål: 117, 1.48 mål/match
Eredivisie - 2017/18
TabellTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.PSV Eindhoven980129-82124V V V V V
2.Ajax961223-71619V V V F O
3.Vitesse953120-81218V O O V O
4.Zwolle953115-10518V O V O V
5.Feyenoord951317-10716F O V F F
6.AZ Alkmaar951314-12216V O F F V
7.Heerenveen942313-18-514F F F V V
8.ADO Den Haag94149-11-213V F V V O
9.Utrecht841312-16-413F V O F F
10.Vvv Venlo933312-13-112F F V O O
11.Excelsior83148-11-310O V F V F
12.Twente930612-1209V F V F V
13.Willem II930610-19-99V V F F V
14.Heracles Almelo822410-15-58F O F V F
15.NAC Breda92169-17-87F F F V V
16.Groningen813410-14-46F O F V F
17.Sparta Rotterdam91356-16-106O F F F F
18.Roda92078-20-126F V V F F
Eredivisie - 2017/18
TabellHemma
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.PSV Eindhoven550013-215
2.Ajax430111-39
3.Vitesse41217-55
4.Zwolle440011-512
5.Feyenoord52128-77
6.AZ Alkmaar53027-79
7.Heerenveen41123-94
8.ADO Den Haag51134-84
9.Utrecht43018-89
10.Vvv Venlo51136-104
11.Excelsior50142-91
12.Twente430110-39
13.Willem II41036-73
14.Heracles Almelo42117-77
15.NAC Breda51135-104
16.Groningen51316-66
17.Sparta Rotterdam41123-54
18.Roda31023-63
Eredivisie - 2017/18
TabellBorta
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.PSV Eindhoven430116-69
2.Ajax531112-410
3.Vitesse541013-313
4.Zwolle51314-56
5.Feyenoord43019-39
6.AZ Alkmaar42117-57
7.Heerenveen531110-910
8.ADO Den Haag43015-39
9.Utrecht41124-84
10.Vvv Venlo42206-38
11.Excelsior33006-29
12.Twente50052-90
13.Willem II52034-126
14.Heracles Almelo40133-81
15.NAC Breda41034-73
16.Groningen30034-80
17.Sparta Rotterdam50233-112
18.Roda61055-143
Aktuella1X2 
2017-10-27 20:00Twente - Excelsior 1.853.954.33Odds
2017-10-28 18:30Heracles Almelo - Vvv Venlo 2.383.652.85Odds
2017-10-28 18:30Roda - Feyenoord 11.695.601.30Odds
2017-10-28 20:45Willem II - Ajax 14.496.101.25Odds
2017-10-28 20:45Zwolle - ADO Den Haag 1.704.005.25Odds
2017-10-29 12:30Vitesse - PSV Eindhoven 4.804.101.68Odds
2017-10-29 14:30Utrecht - NAC Breda 1.355.609.82Odds
2017-10-29 14:30Sparta Rotterdam - Groningen 2.303.703.20Odds
2017-10-29 16:45Heerenveen - AZ Alkmaar 2.403.852.80Odds
Spelschema
Senaste1X2 
2017-10-20 20:00Groningen - Willem II0 - 1 2.083.754.00Odds
2017-10-21 18:30NAC Breda - Zwolle0 - 2 2.803.602.63Odds
2017-10-21 19:45Vvv Venlo - ADO Den Haag0 - 2 2.143.794.10Odds
2017-10-21 19:45Excelsior - Sparta Rotterdam1 - 1 2.363.603.80Odds
2017-10-21 20:45Twente - Roda3 - 0 1.744.506.75Odds
2017-10-22 12:30PSV Eindhoven - Heracles Almelo3 - 0 1.2510.7519.64Odds
2017-10-22 14:30Feyenoord - Ajax1 - 4 2.903.602.45Odds
2017-10-22 14:30AZ Alkmaar - Utrecht3 - 0 2.154.003.40Odds
2017-10-22 16:45Heerenveen - Vitesse0 - 4 2.083.653.50Odds
Resultat
Formtabell 5 senaste matcher
Eredivisie - 2017/18
PlLag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.PSV Eindhoven550020-31715V V V V V
2.Zwolle53208-4411V O V O V
3.Ajax531114-41010V V V F O
4.ADO Den Haag53116-3310V F V V O
5.Twente530210-559V F V F V
6.Vitesse52309-459V O O V O
7.Willem II53028-809V V F F V
8.Excelsior52126-607O V F V F
9.AZ Alkmaar52126-7-17V O F F V
10.NAC Breda52034-5-16F F F V V
11.Roda52035-9-46F V V F F
12.Heerenveen52035-13-86F F F V V
13.Vvv Venlo51226-9-35F F V O O
14.Feyenoord51135-7-24F O V F F
15.Groningen51135-7-24F O F V F
16.Heracles Almelo51135-9-44F O F V F
17.Utrecht51135-16-114F V O F F
18.Sparta Rotterdam50142-10-81O F F F F
Tabell offensivt / defensivt
LagGjorda mål/matchInsläppta mål/match
PSV Eindhoven3.22220.8889
Ajax2.55560.7778
Vitesse2.22220.8889
Feyenoord1.88891.1111
Zwolle1.66671.1111
AZ Alkmaar1.55561.3333
Utrecht1.50002.0000
Heerenveen1.44442.0000
Twente1.33331.3333
Vvv Venlo1.33331.4444
Groningen1.25001.7500
Heracles Almelo1.25001.8750
Willem II1.11112.1111
ADO Den Haag1.00001.2222
Excelsior1.00001.3750
NAC Breda1.00001.8889
Roda0.88892.2222
Sparta Rotterdam0.66671.7778

Statistik

Resultat
Hemma Oavgjort Borta
Över / Under 1,5Över: 89%, Under: 11%
Över / Under 2,5Över: 59%, Under: 41%
Över / Under 3,5Över: 29%, Under: 71%
Bonus for new customers only, 18+, Gamble responsibly, read more: www.begambleaware.org