Serie A

Ligastatistik
Ligastatus Resultat Mål
Spelade matcher 79/380, 20.8% Hemmavinster: 34, 43%
Antal Mål: 228, 2.89 mål/match
  Oavgjorda: 15, 19%
Hemmamål: 124, 1.57 mål/match
  Bortavinster: 30, 38%
Bortamål: 104, 1.32 mål/match
Serie A - 2017/18
TabellTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Napoli880026-52124V V V V V
2.Inter871017-51222V V V O V
3.Juventus861121-71419F O V V V
4.Lazio861121-101119V V V F V
5.Roma750214-5915F V V V V
6.Sampdoria742111-9214V F V O O
7.Bologna84228-8014V V V O F
8.Torino834114-13113O O F V O
9.Chievo83329-9012O V V O O
10.Milan840412-13-112F F F V V
11.Fiorentina831412-11110V F O F V
12.Atalanta823313-1309F O O V O
13.Udinese820613-15-26F V F F F
14.Cagliari82066-14-86F F F F V
15.Crotone81346-14-86O O V F F
16.Hellas Verona81344-16-126V O F O F
17.Genoa81258-13-55V F F O F
18.SPAL81257-14-75F O F F F
19.Sassuolo81254-15-115O F F V F
20.Benevento80082-19-170F F F F F
Serie A - 2017/18
TabellHemma
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Napoli330012-19
2.Inter44009-212
3.Juventus540112-212
4.Lazio421111-67
5.Roma42027-56
6.Sampdoria33007-29
7.Bologna41214-65
8.Torino31207-45
9.Chievo31114-44
10.Milan43016-49
11.Fiorentina42116-57
12.Atalanta42119-57
13.Udinese42028-56
14.Cagliari41033-63
15.Crotone51224-75
16.Hellas Verona51132-114
17.Genoa40135-91
18.SPAL41126-84
19.Sassuolo40221-42
20.Benevento40041-80
Serie A - 2017/18
TabellBorta
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Napoli550014-415
2.Inter43108-310
3.Juventus32109-57
4.Lazio440010-412
5.Roma33007-09
6.Sampdoria41214-75
7.Bologna43014-29
8.Torino52217-98
9.Chievo52215-58
10.Milan41036-93
11.Fiorentina41036-63
12.Atalanta40224-82
13.Udinese40045-100
14.Cagliari41033-83
15.Crotone30122-71
16.Hellas Verona30212-52
17.Genoa41123-44
18.SPAL40131-61
19.Sassuolo41033-113
20.Benevento40041-110
Aktuella1X2 
2017-10-21 18:00Sampdoria - Crotone 1.654.207.00Odds
2017-10-21 20:45Napoli - Inter 1.674.455.50Odds
2017-10-22 12:30Chievo - Hellas Verona 1.953.604.60Odds
2017-10-22 15:00Atalanta - Bologna 1.674.056.20Odds
2017-10-22 15:00Milan - Genoa 1.514.708.00Odds
2017-10-22 15:00Torino - Roma 3.753.852.10Odds
2017-10-22 15:00Benevento - Fiorentina 6.504.251.73Odds
2017-10-22 15:00SPAL - Sassuolo 2.653.402.95Odds
2017-10-22 18:00Udinese - Juventus 8.004.701.51Odds
2017-10-22 20:45Lazio - Cagliari 1.336.4012.50Odds
Spelschema
Senaste1X2 
2017-10-14 18:00Juventus - Lazio1 - 2 1.624.256.20Odds
2017-10-14 20:45Roma - Napoli0 - 1 3.453.802.38Odds
2017-10-15 12:30Fiorentina - Udinese2 - 1 1.704.205.90Odds
2017-10-15 15:00Bologna - SPAL2 - 1 2.053.404.75Odds
2017-10-15 15:00Cagliari - Genoa2 - 3 2.553.303.30Odds
2017-10-15 15:00Sampdoria - Atalanta3 - 1 3.603.452.60Odds
2017-10-15 15:00Sassuolo - Chievo0 - 0 2.313.453.65Odds
2017-10-15 15:00Crotone - Torino2 - 2 3.753.502.38Odds
2017-10-15 20:45Inter - Milan3 - 2 2.253.503.60Odds
2017-10-16 20:45Hellas Verona - Benevento1 - 0 1.973.654.40Odds
Resultat
Formtabell 5 senaste matcher
Serie A - 2017/18
PlLag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Napoli550017-31415V V V V V
2.Inter54109-4513V V V O V
3.Roma540112-21012F V V V V
4.Lazio540115-8712V V V F V
5.Juventus531111-5610F O V V V
6.Bologna53116-4210V V V O F
7.Chievo52306-339O V V O O
8.Sampdoria52217-708V F V O O
9.Fiorentina52126-607V F O F V
10.Atalanta513110-826F O O V O
11.Milan52036-8-26F F F V V
12.Torino51319-12-36O O F V O
13.Crotone51226-10-45O O V F F
14.Hellas Verona51223-8-55V O F O F
15.Genoa51136-8-24V F F O F
16.Sassuolo51133-10-74O F F V F
17.Udinese51049-10-13F V F F F
18.Cagliari51044-9-53F F F F V
19.SPAL50144-10-61F O F F F
20.Benevento50051-15-140F F F F F
Tabell offensivt / defensivt
LagGjorda mål/matchInsläppta mål/match
Napoli3.25000.6250
Juventus2.62500.8750
Lazio2.62501.2500
Inter2.12500.6250
Roma2.00000.7143
Torino1.75001.6250
Atalanta1.62501.6250
Udinese1.62501.8750
Sampdoria1.57141.2857
Fiorentina1.50001.3750
Milan1.50001.6250
Chievo1.12501.1250
Bologna1.00001.0000
Genoa1.00001.6250
SPAL0.87501.7500
Cagliari0.75001.7500
Crotone0.75001.7500
Hellas Verona0.50002.0000
Sassuolo0.50001.8750
Benevento0.25002.3750

Statistik

Resultat
Hemma Oavgjort Borta
Över / Under 1,5Över: 78%, Under: 22%
Över / Under 2,5Över: 61%, Under: 39%
Över / Under 3,5Över: 33%, Under: 67%
Bonus for new customers only, 18+, Gamble responsibly, read more: www.begambleaware.org