Ligue 1

Ligastatistik
Ligastatus Resultat Mål
Spelade matcher 89/380, 23.4% Hemmavinster: 39, 43.8%
Antal Mål: 242, 2.72 mål/match
  Oavgjorda: 22, 24.7%
Hemmamål: 138, 1.55 mål/match
  Bortavinster: 28, 31.5%
Bortamål: 104, 1.17 mål/match
Ligue 1 - 2017/18
TabellTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.PSG981029-62325V V O V V
2.Monaco961224-121219F O V V F
3.Saint Etienne952213-9417V F O V O
4.Marseille952218-15317O V V V F
5.Nantes95227-6117O V V V V
6.Lyon944120-15516V O O F V
7.Bordeaux944116-14216O F V V O
8.Caen95047-6115F V V F V
9.Guingamp941411-12-113V O F V F
10.Angers926114-11312V O O F O
11.Montpellier93337-6112V O O V F
12.Troyes93339-9012O V V F O
13.Toulouse932410-15-511V O F F O
14.Nice931512-14-210F F O V V
15.Rennes913511-15-46F F O F V
16.Lille81346-13-76O F F O O
17.Amiens82064-11-76F F F V V
18.Dijon913511-19-86F O O F F
19.Strasbourg91359-17-86O O F F F
20.Metz91084-17-133F F F V F
Ligue 1 - 2017/18
TabellHemma
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.PSG550019-415
2.Monaco431013-410
3.Saint Etienne532010-411
4.Marseille42117-47
5.Nantes42112-17
6.Lyon532015-911
7.Bordeaux43108-310
8.Caen53024-49
9.Guingamp53116-410
10.Angers40316-73
11.Montpellier52214-28
12.Troyes51223-45
13.Toulouse43015-39
14.Nice521211-87
15.Rennes40133-61
16.Lille51225-85
17.Amiens31023-43
18.Dijon51135-94
19.Strasbourg41127-64
20.Metz40042-100
Ligue 1 - 2017/18
TabellBorta
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.PSG431010-210
2.Monaco530211-89
3.Saint Etienne42023-56
4.Marseille531111-1110
5.Nantes53115-510
6.Lyon41215-65
7.Bordeaux51318-116
8.Caen42023-26
9.Guingamp41035-83
10.Angers52308-49
11.Montpellier41123-44
12.Troyes42116-57
13.Toulouse50235-122
14.Nice41031-63
15.Rennes51228-95
16.Lille30121-51
17.Amiens51041-73
18.Dijon40226-102
19.Strasbourg50232-112
20.Metz51042-73
Aktuella1X2 
2017-10-20 20:45Saint Etienne - Montpellier 2.253.254.00Odds
2017-10-21 17:00Monaco - Caen 1.355.8010.00Odds
2017-10-21 20:00Rennes - Lille 2.273.453.65Odds
2017-10-21 20:00Nantes - Guingamp 2.203.303.95Odds
2017-10-21 20:00Amiens - Bordeaux 5.653.851.88Odds
2017-10-21 20:00Angers - Toulouse 2.003.504.35Odds
2017-10-21 20:00Metz - Dijon 2.653.452.95Odds
2017-10-22 15:00Nice - Strasbourg 1.624.306.50Odds
2017-10-22 17:00Troyes - Lyon 6.004.051.71Odds
2017-10-22 21:00Marseille - PSG 7.255.301.48Odds
Spelschema
Senaste1X2 
2017-10-13 20:45Lyon - Monaco3 - 2 2.304.003.40Odds
2017-10-14 17:00Dijon - PSG1 - 2 23.509.401.16Odds
2017-10-14 20:00Caen - Angers0 - 2 2.553.203.30Odds
2017-10-14 20:00Lille - Troyes2 - 2 1.693.955.90Odds
2017-10-14 20:00Saint Etienne - Metz3 - 1 1.654.056.50Odds
2017-10-14 20:00Toulouse - Amiens1 - 0 1.953.405.25Odds
2017-10-14 20:00Guingamp - Rennes2 - 0 2.183.503.80Odds
2017-10-15 15:00Bordeaux - Nantes1 - 1 1.803.906.50Odds
2017-10-15 17:00Montpellier - Nice2 - 0 2.803.303.05Odds
2017-10-15 21:00Strasbourg - Marseille3 - 3 4.203.802.00Odds
Resultat
Formtabell 5 senaste matcher
Ligue 1 - 2017/18
PlLag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.PSG541015-41113V V O V V
2.Nantes54106-2413O V V V V
3.Marseille531112-8410O V V V F
4.Caen53024-409F V V F V
5.Saint Etienne52218-628V F O V O
6.Montpellier52214-228V O O V F
7.Troyes52215-418O V V F O
8.Lyon522111-1108V O O F V
9.Bordeaux52217-8-18O F V V O
10.Monaco521210-827F O V V F
11.Nice52129-817F F O V V
12.Guingamp52126-607V O F V F
13.Angers51318-716V O O F O
14.Amiens52034-406F F F V V
15.Toulouse51222-4-25V O F F O
16.Rennes51135-7-24F F O F V
17.Lille50323-8-53O F F O O
18.Metz51043-10-73F F F V F
19.Dijon50236-9-32F O O F F
20.Strasbourg50235-10-52O O F F F
Tabell offensivt / defensivt
LagGjorda mål/matchInsläppta mål/match
PSG3.22220.6667
Monaco2.66671.3333
Lyon2.22221.6667
Marseille2.00001.6667
Bordeaux1.77781.5556
Angers1.55561.2222
Saint Etienne1.44441.0000
Nice1.33331.5556
Dijon1.22222.1111
Guingamp1.22221.3333
Rennes1.22221.6667
Toulouse1.11111.6667
Strasbourg1.00001.8889
Troyes1.00001.0000
Caen0.77780.6667
Montpellier0.77780.6667
Nantes0.77780.6667
Lille0.75001.6250
Amiens0.50001.3750
Metz0.44441.8889

Statistik

Resultat
Hemma Oavgjort Borta
Över / Under 1,5Över: 71%, Under: 29%
Över / Under 2,5Över: 47%, Under: 53%
Över / Under 3,5Över: 28%, Under: 72%
Bonus for new customers only, 18+, Gamble responsibly, read more: www.begambleaware.org