La Liga

Ligastatistik
Ligastatus Resultat Mål
Spelade matcher 88/380, 23.2% Hemmavinster: 39, 44.3%
Antal Mål: 241, 2.74 mål/match
  Oavgjorda: 19, 21.6%
Hemmamål: 136, 1.55 mål/match
  Bortavinster: 30, 34.1%
Bortamål: 105, 1.19 mål/match
La Liga - 2017/18
TabellTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Barcelona981026-32325V O V V V
2.Valencia963025-101521V V V V V
3.Real Madrid962118-71120V V V V F
4.Atlético Madrid954014-5919V O O V V
5.Leganés95228-3517V V O V O
6.Villarreal951315-10516V V V F O
7.Real Betis951319-17216V F O V V
8.Sevilla95139-8116F F V F V
9.Real Sociedad841319-17213V O F F F
10.Celta Vigo932418-14411F V O V O
11.Athletic Bilbao932410-10011F V F O F
12.Levante92529-11-211O O F F V
13.Getafe923411-1019O F F V O
14.Espanyol82337-11-49O F V O V
15.Deportivo La Coruna82249-16-78O V F V F
16.Eibar92163-20-177F O F F F
17.Girona81347-13-66F O F O F
18.Las Palmas92077-22-156F F F F F
19.Alaves91083-14-113F F V F F
20.Malaga90184-20-161F F F O F
La Liga - 2017/18
TabellHemma
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Barcelona550018-115
2.Valencia541013-213
3.Real Madrid52218-48
4.Atlético Madrid32104-17
5.Leganés52213-28
6.Villarreal431010-110
7.Real Betis540113-812
8.Sevilla43107-110
9.Real Sociedad411210-104
10.Celta Vigo51227-85
11.Athletic Bilbao42114-27
12.Levante62318-69
13.Getafe41036-53
14.Espanyol42116-37
15.Deportivo La Coruna42025-86
16.Eibar41121-54
17.Girona51134-84
18.Las Palmas41034-123
19.Alaves40041-90
20.Malaga40134-91
La Liga - 2017/18
TabellBorta
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Barcelona43108-210
2.Valencia422012-88
3.Real Madrid440010-312
4.Atlético Madrid633010-412
5.Leganés43015-19
6.Villarreal52035-96
7.Real Betis41126-94
8.Sevilla52032-76
9.Real Sociedad43019-79
10.Celta Vigo420211-66
11.Athletic Bilbao51136-84
12.Levante30211-52
13.Getafe51315-56
14.Espanyol40221-82
15.Deportivo La Coruna40224-82
16.Eibar51042-153
17.Girona30213-52
18.Las Palmas51043-103
19.Alaves51042-53
20.Malaga50050-110
Aktuella1X2 
2017-10-21 13:00Levante - Getafe1 - 1 2.593.303.30Odds
2017-10-21 16:15Real Betis - Alaves2 - 0 1.674.206.00Odds
2017-10-21 18:30Valencia - Sevilla4 - 0 2.233.803.80Odds
2017-10-21 20:45Barcelona - Malaga2 - 0 1.1018.7043.01Odds
2017-10-22 12:00Villarreal - Las Palmas4 - 0 1.604.506.50Odds
2017-10-22 16:15Celta Vigo - Atlético Madrid0 - 1 4.503.502.10Odds
2017-10-22 18:30Leganés - Athletic Bilbao1 - 0 2.703.103.12Odds
2017-10-22 20:45Real Madrid - Eibar3 - 0 1.1313.5032.50Odds
2017-10-23 20:00Real Sociedad - Espanyol 1.873.955.15Odds
2017-10-23 21:00Deportivo La Coruna - Girona 2.123.603.90Odds
Spelschema
Senaste1X2 
2017-10-13 21:00Espanyol - Levante0 - 0 1.853.755.00Odds
2017-10-14 13:00Athletic Bilbao - Sevilla1 - 0 2.603.403.00Odds
2017-10-14 16:15Getafe - Real Madrid1 - 2 11.006.001.35Odds
2017-10-14 18:30Alaves - Real Sociedad0 - 2 3.653.502.25Odds
2017-10-14 20:45Atlético Madrid - Barcelona1 - 1 3.153.452.57Odds
2017-10-15 12:00Eibar - Deportivo La Coruna0 - 0 2.013.704.20Odds
2017-10-15 16:15Girona - Villarreal1 - 2 2.853.452.80Odds
2017-10-15 18:30Malaga - Leganés0 - 2 2.503.203.40Odds
2017-10-15 20:45Real Betis - Valencia3 - 6 2.953.702.62Odds
2017-10-16 21:00Las Palmas - Celta Vigo2 - 5 2.503.553.00Odds
Resultat
Formtabell 5 senaste matcher
La Liga - 2017/18
PlLag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Valencia550021-71415V V V V V
2.Barcelona541015-21313V O V V V
3.Real Madrid54019-3612V V V V F
4.Leganés53205-0511V V O V O
5.Atlético Madrid53206-2411V O O V V
6.Real Betis531114-10410V F O V V
7.Villarreal53119-5410V V V F O
8.Celta Vigo522113-768F V O V O
9.Espanyol52216-428O F V O V
10.Deportivo La Coruna52125-7-27O V F V F
11.Sevilla52033-7-46F F V F V
12.Getafe51228-625O F F V O
13.Levante51224-7-35O O F F V
14.Athletic Bilbao51137-9-24F V F O F
15.Real Sociedad51139-13-44V O F F F
16.Alaves51043-7-43F F V F F
17.Girona50234-9-52F O F O F
18.Malaga50143-14-111F F F O F
19.Eibar50141-16-151F O F F F
20.Las Palmas50052-15-130F F F F F
Tabell offensivt / defensivt
LagGjorda mål/matchInsläppta mål/match
Barcelona2.88890.3333
Valencia2.77781.1111
Real Sociedad2.37502.1250
Real Betis2.11111.8889
Celta Vigo2.00001.5556
Real Madrid2.00000.7778
Villarreal1.66671.1111
Atlético Madrid1.55560.5556
Getafe1.22221.1111
Deportivo La Coruna1.12502.0000
Athletic Bilbao1.11111.1111
Levante1.00001.2222
Sevilla1.00000.8889
Leganés0.88890.3333
Espanyol0.87501.3750
Girona0.87501.6250
Las Palmas0.77782.4444
Malaga0.44442.2222
Alaves0.33331.5556
Eibar0.33332.2222

Statistik

Resultat
Hemma Oavgjort Borta
Över / Under 1,5Över: 70%, Under: 30%
Över / Under 2,5Över: 50%, Under: 50%
Över / Under 3,5Över: 28%, Under: 72%
Bonus for new customers only, 18+, Gamble responsibly, read more: www.begambleaware.org