Bundesliga

Ligastatistik
Ligastatus Resultat Mål
Spelade matcher 72/306, 23.5% Hemmavinster: 33, 45.8%
Antal Mål: 187, 2.6 mål/match
  Oavgjorda: 20, 27.8%
Hemmamål: 112, 1.56 mål/match
  Bortavinster: 19, 26.4%
Bortamål: 75, 1.04 mål/match
Bundesliga - 2017/18
TabellTotalt
Pl.Lag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Borussia Dortmund861123-51819F V V V V
2.Bayern München852121-71417V O O V V
3.RB Leipzig851215-10516V V V F O
4.Hoffenheim843115-10515O F V V O
5.Mönchengladbach842212-12014V V F V O
6.Schalke 04841310-9113V O F F V
7.Eintracht Frankfurt84138-7113V V F V F
8.FC Augsburg833211-8312O F O V V
9.Hannover83328-6212F F O O V
10.FSV Mainz 05831410-13-310V O V F F
11.Stuttgart83146-10-410V F O F V
12.Bayer Leverkusen823315-1329O O V F V
13.Hertha Berlin 82338-10-29F O F V O
14.Wolfsburg81528-11-38O O O O F
15.Hamburg82156-14-87F O F F F
16.Freiburg81435-16-117F V O O F
17.Werder Bremen80443-9-64F O O O F
18.FC Köln80173-17-141F F O F F
Bundesliga - 2017/18
TabellHemma
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Borussia Dortmund430115-49
2.Bayern München431014-310
3.RB Leipzig32108-47
4.Hoffenheim53208-311
5.Mönchengladbach43015-29
6.Schalke 0442116-57
7.Eintracht Frankfurt31023-43
8.FC Augsburg42117-47
9.Hannover42114-27
10.FSV Mainz 0553029-79
11.Stuttgart43104-110
12.Bayer Leverkusen422011-48
13.Hertha Berlin 52217-68
14.Wolfsburg40313-63
15.Hamburg41121-54
16.Freiburg41304-36
17.Werder Bremen40131-61
18.FC Köln30032-60
Bundesliga - 2017/18
TabellBorta
Pl.Lag MaVOFGM-IMP
1.Borussia Dortmund43108-110
2.Bayern München42117-47
3.RB Leipzig53027-69
4.Hoffenheim31117-74
5.Mönchengladbach41217-105
6.Schalke 0442024-46
7.Eintracht Frankfurt53115-310
8.FC Augsburg41214-45
9.Hannover41214-45
10.FSV Mainz 0530121-61
11.Stuttgart40042-90
12.Bayer Leverkusen40134-91
13.Hertha Berlin 30121-41
14.Wolfsburg41215-55
15.Hamburg41035-93
16.Freiburg40131-131
17.Werder Bremen40312-33
18.FC Köln50141-111
Aktuella1X2 
2017-10-20 20:30Schalke 04 - FSV Mainz 05 1.913.754.90Odds
2017-10-21 15:30Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 5.504.001.77Odds
2017-10-21 15:30Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 2.583.752.90Odds
2017-10-21 15:30FC Augsburg - Hannover 2.153.603.95Odds
2017-10-21 15:30RB Leipzig - Stuttgart 1.634.557.00Odds
2017-10-21 18:30Hamburg - Bayern München 25.508.501.22Odds
2017-10-22 13:30FC Köln - Werder Bremen 2.543.603.05Odds
2017-10-22 15:30Freiburg - Hertha Berlin  2.803.302.85Odds
2017-10-22 18:00Wolfsburg - Hoffenheim 2.593.602.90Odds
Spelschema
Senaste1X2 
2017-10-13 20:30Stuttgart - FC Köln2 - 1 2.003.754.55Odds
2017-10-14 15:30Bayern München - Freiburg5 - 0 1.1114.9633.66Odds
2017-10-14 15:30Hertha Berlin - Schalke 040 - 2 2.803.302.90Odds
2017-10-14 15:30Hannover - Eintracht Frankfurt1 - 2 2.653.303.10Odds
2017-10-14 15:30Hoffenheim - FC Augsburg2 - 2 1.854.054.80Odds
2017-10-14 15:30FSV Mainz 05 - Hamburg3 - 2 1.833.855.10Odds
2017-10-14 18:30Borussia Dortmund - RB Leipzig2 - 3 1.604.756.40Odds
2017-10-15 15:30Bayer Leverkusen - Wolfsburg2 - 2 1.604.656.55Odds
2017-10-15 18:00Werder Bremen - Mönchengladbach0 - 2 2.903.602.63Odds
Resultat
Formtabell 5 senaste matcher
Bundesliga - 2017/18
PlLag MaVOFGM-IMMSP 5 senaste
1.Borussia Dortmund540118-51312F V V V V
2.Bayern München532016-41211V O O V V
3.RB Leipzig53119-7210V V V F O
4.Mönchengladbach53119-9010V V F V O
5.Eintracht Frankfurt53027-619V V F V F
6.Bayer Leverkusen522111-568O O V F V
7.Hoffenheim522110-828O F V V O
8.FC Augsburg52216-518O F O V V
9.Stuttgart52124-5-17V F O F V
10.Schalke 0452125-7-27V O F F V
11.FSV Mainz 0552127-10-37V O V F F
12.Hannover51225-505F F O O V
13.Hertha Berlin 51225-7-25F O F V O
14.Freiburg51224-12-85F V O O F
15.Wolfsburg50416-7-14O O O O F
16.Werder Bremen50322-5-33F O O O F
17.FC Köln50142-10-81F F O F F
18.Hamburg50142-11-91F O F F F
Tabell offensivt / defensivt
LagGjorda mål/matchInsläppta mål/match
Borussia Dortmund2.87500.6250
Bayern München2.62500.8750
Bayer Leverkusen1.87501.6250
Hoffenheim1.87501.2500
RB Leipzig1.87501.2500
Mönchengladbach1.50001.5000
FC Augsburg1.37501.0000
FSV Mainz 051.25001.6250
Schalke 041.25001.1250
Eintracht Frankfurt1.00000.8750
Hannover1.00000.7500
Hertha Berlin 1.00001.2500
Wolfsburg1.00001.3750
Hamburg0.75001.7500
Stuttgart0.75001.2500
Freiburg0.62502.0000
FC Köln0.37502.1250
Werder Bremen0.37501.1250

Statistik

Resultat
Hemma Oavgjort Borta
Över / Under 1,5Över: 75%, Under: 25%
Över / Under 2,5Över: 50%, Under: 50%
Över / Under 3,5Över: 29%, Under: 71%
Bonus for new customers only, 18+, Gamble responsibly, read more: www.begambleaware.org